Odessa Ulusal Politeknik Üniversitesi

b2

Ukrayna eski mühendislik eğitimi kurumlarından biri olan Odessa Ulusal Politeknik Üniversitesi 1918 yılında kurulmuştur.

Odessa Ulusal Politeknik ÜniversitesiÖSS sınav şartı aramamaktadır. Odessa Ulusal Politeknik Üniversitesibölümleri okumak için meslek lisesi veya lise diploması yeterli olmaktadır. Odessa Ulusal Politeknik Üniversitesitaban puanları yoktur. Lise veya meslek lisesi mezunları Odessa Ulusal Politeknik Üniversitesibölümleri Rusça ve Ukraynaca eğitim alınabilir.

Odessa Ulusal Politeknik Üniversitesi (ONPU) makine yapımı, endüstriyel teknolojiler, tasarım ve yönetim, güç, radyo elektronik ve telekomünikasyon, bilgisayar sistemleri, iş, ekonomi ve bilgi teknolojileri, elektromekanik ve enerji tüketimi, kimyasal teknoloji, beşeri bilimler, politeknik okul, Otomotiv ekipman ve yollar inşa koleji vardır.

Odessa Ulusal Politeknik Üniversitesi bölümleri öğrenci sayısı yaklaşık 15.000’dir. Odessa Ulusal Politeknik Üniversitesi bölümleri fiyatları 2000-2500 $’dır. Odessa Ulusal Politeknik Üniversitesi fiyatları hazırlık okulu 1500 $’dır.

Odessa Ulusal Politeknik Üniversitesi kaynak tasarrufu, çevre koruma, matematik temel araştırmalar, mekanik, bilgisayar bilimi, yeni malzemeler, otomasyon ve enstrüman yapımı gibi 15 özel araştırma laboratuvarları vardır.

Odessa Teknik Üniversitesi, ONPU, Avrupa Üniversiteler Birliği ve Uluslararası Üniversiteler Birliği üyesidir.

Odessa Ulusal Politeknik Üniversitesi Bölümleri

İşletme, Ekonomi ve Bilgi Teknolojileri Enstitüsü

Elektromekanik ve Enerji Tüketimi Enstitüsü

Enerji ve Bilgisayar Yönetim Sistemleri Enstitüsü

Bilgisayar Sistemleri Enstitüsü

Makine-Yapımı Mühendislik Enstitüsü

Endüstriyel Teknoloji, Tasarım ve Yönetimi Enstitüsü

Radyo Eektronik ve Telekomünikasyon

Kimyasal Teknolojiler Fakültesi

Beşeri Bilimler Fakültesi

Yabancı Öğrenciler Hazırlık Enstitüsü

Otomotiv Ekipmanları ve Yol-inşaat Koleji