Kharkiv, Harkov Politeknik Üniversitesi

Kharkiv, Harkov Politeknik Üniversitesi (Harkov Politeknik Enstitüsü) (NTU “KhPI”) Ukrayna’nın en büyük eğitim kurumu ve Harkov’un en büyük üniversitesidir. Harkov Politeknik Üniversitesi 1885 yılında kurulmuştur. Kharkiv Politeknik Üniversitesi bölümleri öğrenci sayısı 22.000’in üzerindedir.

Harkov Ulusal Teknik Üniversitesi, Harkov Politeknik Üniversitesi (Harkov Politeknik Enstitüsü) en yüksek 4. seviye bir üniversite olarak akredite edilmiştir.

Harkov Ulusal Teknik Üniversitesi ÖSS sınav şartı aramamaktadır. Harkov Ulusal Teknik Üniversitesi bölümleri okumak için meslek lisesi veya lise diploması yeterli olmaktadır. Harkov Politeknik Üniversitesi taban puanları yoktur. Lise veya meslek lisesi mezunları Harkov Politeknik Enstitüsü bölümlerinde İngilizce veya Rusça eğitim alınabilir.

Kharkiv Politeknik Üniversitesi, Harkov Politeknik Üniversitesi Lisans 4 yıl, Yüksek Lisans (master) 2 yıl, Doktora 3 yıldır. Harkov Politeknik Üniversitesi bazı bölümlerinde YÖK Denklik vardır.

Harkov Politeknik Üniversitesi bölümleri fiyatları Rusça ve İngilizce dillerine göre değişmektedir. Harkov Politeknik Üniversitesi bölümleri fiyatları İngilizce dillerinde yüksektir. Kharkiv, Harkov Politeknik Üniversitesi bölümleri fiyatları 2500-3500 $ arasındadır.

Kharkiv Polytechnic İnstitute, Harkov Ulusal Teknik Üniversitesi Hazırlık Okulu Beşeri Bilimler, Sosyal ve Ekonomik Bilimler, Fen Bölümü Fakültesinde eğitim verilir. Harkov Politeknik Üniversitesi fen bilimleri hazırlık fakültesinde ilk dönem Rusça veya Ukraynaca dil eğitimi, ikinci dönem ise matematik, fizik, kimya, bilgisayar bilimi, çizim dersleri eğitimi verilir.

Harkov Politeknik Üniversitesi Bölümleri

Ekonomi ve Hukuk

İşletme ve Finans

İktisat

Elektrik

Elektrik Mühendisliği

Enerji Mühendisliği

Fizik ve Fizik Mühendislik

Bilgisayar Bilimleri ve İşletmeciliği

Bilgi Teknolojileri

Makine Yapımı

Makine Mühendisliği

Kimya Mühendisliği

İnorganik Kimya Teknolojisi

Organik Kimya Teknolojisi

Ulaştırma Mühendisliği