Kharkov İnşaat ve Mimarlık Teknik Üniversitesi

Kharkov Ulusal İnşaat ve Mimarlık Teknik Üniversitesi inşaat biliminin en önemli merkezlerinden biridir.  Kharkov Ulusal İnşaat ve Mimarlık Teknik Üniversitesi sivil ve endüstriyel mühendislik, mimarlık, mimari tasarım, su temini ve atık su, makine mühendislik, teknoloji ve yapı malzemeleri üretimi, ekoloji, yönetim ve finans eğitim, öğretim, araştırma ve danışmanlık hizmetleri vermektedir.

Kharkov Ulusal İnşaat ve Mimarlık Teknik Üniversitesi Ukrayna’da lider bir üniversitedir.

Kharkov Ulusal İnşaat ve Mimarlık Teknik Üniversitesi ÖSS sınav şartı aramamaktadır. Kharkov Ulusal İnşaat ve Mimarlık Teknik Üniversitesi bölümleri okumak için meslek lisesi veya lise diploması yeterli olmaktadır. Kharkiv, Kharkov Ulusal İnşaat ve Mimarlık Teknik Üniversitesi taban puanları yoktur.

Kharkov Ulusal İnşaat ve Mimarlık Teknik Üniversitesi 1805 yılında kurulmuştur. İnşaat Mühendisliği Bölümü 1919 yılında kurulmuştur. Ekonomi ve Yönetim Bilimleri Fakültesi 1994 yılında kurulmuştur.

Kharkiv Ulusal İnşaat ve Mimarlık Teknik Üniversitesi 68 profesör ve 280 yardımcı doçent ile eğitim verilmektedir.

Kharkiv, Kharkov İnşaat Mühendisliği ve Mimarlık Devlet Teknik Üniversitesi lisans, yüksek lisans (master) ve doktora programları vardır.

Kharkov Ulusal İnşaat ve Mimarlık Teknik Üniversitesi lisans 4 yıl, yüksek lisans eğitimi 1 yıldır. Mimarlık bölümü yüksek lisans 1,5 yıldır.

Kharkov Ulusal İnşaat ve Mimarlık Teknik Üniversitesi Bölümleri

Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi

Mimari Bilgisayar Destekli Tasarım

Mimarlık

Makine Mühendisliği

İnşaat Mühendisliği

Hidrolik Mühendisliği

Ekoloji ve Çevre Koruma

Bilgisayar ve Otomasyon

Isı ve gaz temini ve havalandırma

Su temini ve atık su

Ekonomi ve Yönetim Bilimleri Fakültesi

Yönetim

Finans ve Kredi

Ekonomik Sibernetik

İşletme Ekonomisi