Odessa Denizcilik Akademisi

a11
Odessa Denizcilik Akademisi, Odessa State Maritime Academy 1930 yılında kurulmuştur.2002 tarihinde Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi adını almıştır.Odessa Denizcilik Akademisi 1950 yılından bu yana yabancı öğrencilere eğitim vermektedir. Odessa Denizcilik Akademisi eğitim dili Ukraynaca ve Rusçadır.Odessa Denizcilik Akademisi öğrencileri ingilizce dili, seyrüsefer, Navigasyon, denizcilik astronomisi, uluslararası denizcilik hukuku, gemi kontrol, ekonomi, filo ve teknoloji kargo taşımacılığı, gemi ticari işletme gibi konularda eğitim alırlar.

Odessa Denizcilik Akademisi ÖSS sınav şartı aramamaktadır. Odessa Denizcilik Akademisi bölümleri okumak için meslek lisesi veya lise diploması yeterli olmaktadır. Odessa Denizcilik Akademisi taban puanları yoktur. Lise veya meslek lisesi mezunları Odessa Denizcilik Akademisi bölümleri Ukrayna ve Rusça eğitim alınabilir.

Odessa Denizcilik Akademisi eğitim süresi 4 yıldır. Odessa Denizcilik Akademisi 12 aylık gemi staj sonrası diplomalarını alırlar. Odessa Denizcilik Akademisi IMO standartlarında eğitim vermektedir. Odessa Denizcilik Akademisi fiyatları hazırlık okulu 1500 $’dır. Odessa Denizcilik Akademisi fiyatları lisans bölümlerine göre farklılıklar göstermektedir.Odessa Denizcilik Akademisi Akreditasyon seviyesiIV’dür. Odessa Devlet Denizcilik Akademisi 1944 yılından bu yana deniz ticaret, balıkçılık filosu, işletmeler ve deniz taşımacılığının kuruluşlarına yetenekli uzmanları eğitiyor.

Odessa Denizcilik Akademisi bir spor kompleksi, olimpik bir havuz, 1.000 kişi kapasiteli modern bir yemekhane, 3 kafe, klüp, çamaşırhane, öğrenciler için tecrübeli sağlık elemanlarının çalıştığı, her türlü sağlık hizmetinin verilebileceği bir hastaneyi bünyesinde barındırmaktadır.

Odessa Denizcilik Akademisi Fakülteleri

Gemicilik Fakültesi

Uzmanlık: Seyrüsefer

“Derin Deniz Seyrüseferi “, “Yük taşımacılığı, Chartering ve Ajans Hizmetleri”

Odessa Denizcilik Akademisi öğrencileri ingilizce dili, seyrüsefer, Navigasyon, denizcilik astronomisi, uluslararası denizcilik hukuku, gemi kontrol, ekonomi, filo ve teknoloji kargo taşımacılığı, gemi ticari işletme gibi konularda eğitim alırlar.

Odessa Denizcilik Akademisi öğrencileri 12 ay gemide staj eğitimi yaparlar.

Denizcilik ve İç Su Yolları Fakültesi

Uzmanlık: Seyrüsefer

Uzmanlık: “Deniz ve İç Su Yolları Seyrüsefer “, “Deniz-Gidiş Hidrografik Gemilerin Seyrüsefer “, “Teknik Servis Gemilerin Seyrüsefer ve Tarama İşlemleri”

Odessa Denizcilik Akademisi Derin Deniz Navigasyon Fakültesi 1993 yılında kurulmuştur.  Odessa Denizcilik Akademisi Hitech Meteoroloji, Navigasyon ve Yelken Tarifi, Hidrografi ve Deniz Jeolojisi Laboratuvarları modern seyir simülatörleri üzerinde uygulamalı eğitimleri vardır.

Odessa Denizcilik Akademisi Deniz ve İç Su Yolları, Hidrografi ve Deniz Jeodezi, Teorisi ve Gemi İnşaat, Hidrografi ve Deniz Radyokomünikasyon, Denizde Emniyet ve Güvenlik İngilizce Dil Navigasyon gibi bölümleri içerir.

Gemi Mühendislik Fakültesi

Uzmanlık; Navigasyon ve Gem Reaktör ve Güç Santralleri

Günümüzde bu fakülte yüksek nitelikli gemi mühendisleri yetiştirmektedir. Odessa Denizcilik Akademisi 28 laboratuvarı bulunmaktadır.

Odessa Denizcilik Akademisi Mühendislik fakültesinde aşağıdaki bölümler vardır;

Gemi Santraller; Gemi Soğutma ve Yardımcı Tesisleri ve Sistemleri ve İşletilmesi; Gemi Isı-Güç Mühendisliği; Denizde Can Güvenliği; Teorik Mekanik, Malzeme ve Gemi Tamir Teknoloji Filo İşletme ve Bakım; Gemiler

Radyo Elektronik ve Elektrik Mühendisliği Fakültesi

Uzmanlık: İşletme ve Gemi Otomatik Sistemler, Telsiz Elektronik Aletleri, Sistemleri ve Kompleksleri

Odessa Denizcilik Akademisi Elektrik Mühendisliği Fakültesi 1944 yılında kurulmuştur.

Odessa Denizcilik Akademisi Mühendislik fakültesinde aşağıdaki bölümler vardır;

Elektrikli cihazlar, elektronik cihazlar ve kontrol sistemleri, denizcilik radiocommunicational ve navigasyon sistemleri, Yüksek Matematik; Gemi Elektrik Mühendisliği Prensipleri; Gemilerin Elektrik Makinaları ve Otomatik Kontrollü Sürüş; Gemilerin Elektrik Ekipmanları ve Otomasyon; Denizcilik Radyo İletişimi; Radyo Mühendisliği Temelleri.

Deniz Hukuku Fakültesi

Uzmanlık : “Deniz Hukuku” , “Organizasyon Yönetimi” ,”Deniz Ulaştırma Kuruluşları Yönetimi”

Denizcilik hukuk fakültesi deniz taşımacılığı kuruluşları için denizcilik avukatları ve yöneticileri yetiştirmektedir.

Odessa Denizcilik Akademisi Deniz Hukuku fakültesinde aşağıdaki bölümler vardır;

Deniz Taşımacılığı, İktisat Teorisi ve Deniz taşımacılığı, Deniz Hukuku, Ukrayna Kültür ve Dil, Beden Eğitimi ve Felsefesi İş Kuruluşlarına İlişkin İdari ve Ceza Hukuku, Medeni ve İş Hukuku, Yönetim ve Ekonomi